معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان گفت: احزاب بايد تقويت شده و مردم آزادانه سخنان خود را بر زبان آورند. 1395/06/14
معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان گفت: احزاب بايد تقويت شده و مردم آزادانه سخنان خود را بر زبان آورند.

اعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري شاخه استان سمنان به همراه چند تن از اعضاي هيات تحريريه روزنامه پيام استان سمنان و برخي از اعضاي بنياد توسعه سمنان با معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان ديدار و گفتگو كردند.

معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان در اين نشست ضمن گراميداشت هفته دولت و ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و آرزوي تحقق اهداف دولت تدبير و اميد كه همان حل مشكلات مردم با اجراي اقتصاد مقاومتي است از حاضرين به لحاظ طرح موضوعات ارزنده و خوب منطقه تشكر و قدرداني كرد و به دكتر كواكبيان به خاطر انتخاب چنين افرادي كه دلسوز و علاقمند به مردم و استان هستند تبريك گفت.

محمود قنبري همچنين مردم استان سمنان را با پيشينه تاريخي و صاحب علم و فضل و ادب برشمرد و گفت: اميدواريم با كمك شما و مردم عزيز بتوانيم در پيشبرد برنامه‌هاي دولت تدبير و اميد موفق و مويد باشيم.وي در ادامه ضمن استقبال از توسعه و فعاليت احزاب داراي مجوز گفت: امنيت جلسات و تجمعات قانوني تضمين مي‌شود. دكتر قنبري همچنين با تاكيد بر پيگيري موضوعات مطرح شده در اين جلسه از حاضرين خواست تا با حضور در صحنه سياسي و اجتماعي مشكلات استان مرتفع گردد. وي وجود حزب در اين برهه از زمان را شرط بديهي و اوليه جوامع بشري از جمله جوامع پيشرفته و كلاسيك يا در حال توسعه دانست.معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان تصريح كرد: حزب نهاديست كه در درون خود مهارت‌هاي سياسي، حكومتي، اداري، فني و مديريتي براي چگونگي اداره كشور، استان يا شهرستان پرورش مي‌دهد.

قنبري با تاكيد بر اينكه حزب در كشور ما در طول تاريخ به ويژه در زمان طاغوت در دل مردم رنگ باخت و هنوز هم نتوانسته جايگاه خود را پيدا كند اذعان داشت: حزب براي ايجاد وحدت و همدلي در جامعه مي‌تواند تاثير به‌سزايي داشته باشد و بايد پذيرفت، كه هيچ جامعه‌اي با تك صدايي نمي‌تواند توسعه پيدا كند و با كمك احزاب توسعه مقدر مي‌شود و همه ما بايد تحمل صداي مخالف را داشته باشيم به شرط آنكه از خط قرمز عبور نكنيم. وي در بخش ديگري از سخنان خود مهمترين مسئله استان را مسئله آب عنوان كرد و افزود: استانداري سمنان هم مسئله انتقال آب از درياي خزر را براي استان كه از مهمترين شاخصه‌هاي توسعه مي‌باشد پيگيري خواهد كرد. وي در پايان سخنان خود آب، راه و قطار برقي سريع‌السير را سه عامل اصلي توسعه استان برشمرد.دكتر قنبري در پايان از همكاري دبير اجرايي حزب مردم‌سالاري استان با افراد نخبه و فرهيخته ابراز خرسندي كرد.

در ابتداي اين نشست دبير اجرايي حزب مردم‌سالاري استان سمنان ضمن عرض خير مقدم به معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان به معرفي اعضاي حاضر در جلسه پرداخت و در ادامه تاريخچه‌اي از تاسيس حزب مردم‌سالاري، روزنامه پيام و بنياد توسعه را بيان كرد.ابوالقاسم كواكبيان تصريح كرد: حزب مردم‌سالاري تنها حزبي ست كه در همه استان‌ها فعاليت مستمر دارد.

وي در ادامه با انتقاد از عدم بكارگيري فعالان سياسي اصلاح طلب تاكيد كرد: دوستان اصلاح‌طلب در زمان انتخابات نقش گسترده و پررنگي دارند ولي متاسفانه بعد از اتمام انتخابات بد اخلاقي‌هايي ديده مي‌شود، كه دور از شأن اين افراد است.

سرپرست روزنامه پيام استان سمنان همچنين از حضور برخي از مديران دولت‌هاي قبل با توجه به اينكه با دولت دكتر روحاني همسو نيستند ولي همچنان در راس كار هستند انتقاد كرد و افزود: متاسفانه با وجود اينكه سه سال از زمان رياست‌جمهوري دكتر روحاني مي‌گذرد آن‌طور كه بايد تغيير و تحولات صورت نگرفته است. كواكبيان در پايان از تغيير جغرافياي مركز استان در دولت‌هاي قبل نيز انتقاد كرد و افزود: مردم سمنان در مورد وجود ادارات كل در مركز استان خواستار اجراي قانون هستند.

در ادامه محمد پازوكي از اعضاي شوراي مركزي حزب تشكيل حزب مردم‌سالاري را انجام كارها را به شكل مدون و با برنامه عنوان كرد و افزود: ما در حزب مردم‌سالاري هر ساله كنگره برگزار مي‌كنيم كه در كنگره يازدهم از دكتر روحاني نيز دعوت به عمل آورده بوديم. وي در ادامه گفت: اعضاي حزب مردم‌سالاري به دنبال پست‌هاي دولتي نبوده و نيستند.

پازوكي افزود: خوشبختانه در زمان دكتر روحاني فضا تا حدودي بازتر شده و ما هم در اين بين از دولت حمايت‌هاي لازم را مي‌كنيم.فرهنگ شكوهي از اعضاي تحريريه روزنامه پيام هم ضمن خير مقدم به معاون سياسي و امنيتي استاندار آرزوي توفيق براي ايشان كرد و افزود: مسائل و مشكلات شهري در استان بسيار زياد است كه نيازمند رسيدگي بيشتر است.

مصطفي آل بويه عضو ديگر شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري هم با طرح چندين سوال تصريح كرد: سياست‌هاي جديد معاونت سياسي استانداري سمنان چيست و اينكه آيا خانه احزاب در استان تاسيس مي‌شود يا خير؟ وي در ادامه با تاكيد بر اينكه توسعه سياسي مقدمه تمام شئون سياسي است افزود: براي توسعه، نيازمند تقويت احزاب هستيم و در گذشته براي احزاب بودجه‌اي تعيين مي‌شد كه متاسفانه چند سالي ست اين بودجه ناديده گرفته شده است. وي در پايان از ثبت بيش از 200 حزب در كشور خبر داد و افزود: متاسفانه بسياري از اين احزاب فعاليت نداشته و برنامه محور كار نمي‌كنند.

مرادي از ديگر اعضاي شوراي اجرايي و مسئول شاخه جوانان حزب مردم‌سالاري هم احزاب را ركن اصلي جمهوريت نظام خواند و افزود: اگر بخواهيم تكثير قدرت در جامعه عادلانه باشد نيازمند احزاب هستيم. وي با تاكيد بر اينكه با فعاليت احزاب مشكلات كشور بسيار كمتر خواهد شد تصريح كرد: متاسفانه منافع ملي براي برخي از افراد بي اهميت است. وي اذعان داشت: دولت در بخش رسانه‌اي كمي‌ضعيف عمل كرده و اگر بخواهيم در دور بعد هم در انتخابات پيروز باشيم بايد منسجم‌تر عمل كنيم. وي در ادامه با گلايه از رفتار برخي از افراد كه خود را پشت سخنان رهبري پنهان كرده و با استفاده از بيت‌المال دولت را تخريب مي‌كنند، تصريح كرد: ما به عنوان نهادهاي اجتماعي توقع داريم تا دولت امنيت را برقرار كرده و مقابل اين بداخلاقي‌ها را بگيرد.طحان يكي ديگر از اعضاي حزب هم از حضور افراد حاضر به عنوان حاميان دولت ياد كرد و افزود: اين افراد در تمام انتخابات حضور پررنگ داشته ولي در بسيار از موارد مورد بي‌مهري واقع شده‌اند. وي در ادامه از حضور رقيب در انتخابات به نيكي ياد كرد و افزود: اگر رقيب در صحنه نباشد انتخابات معنا و مفهومي ‌ندارد.

مرتضي دهرويه دبير سرويس ورزشي روزنامه پيام استان سمنان هم نقش ورزش در توسعه استان را بسيار با اهميت عنوان كرد و افزود: دخالت برخي از سياسيون در ورزش موجب مشكلاتي مي‌شود. وي در ادامه از چمن مصنوعي زمين ورزشي استاديوم 15 هزار نفري سمنان گلايه كرد و گفت: چمن مصنوعي اين استاديوم باعث شده تا اين ورزشگاه بلااستفاده شود. وي در پايان گفت: انتظار داريم تا از تيم فوتبال هف سمنان حمايت بيشتري شود.

حسن آل بويه عضو بنياد توسعه سمنان نيز اميد را مسئله‌اي جدي مطرح كرد و گفت: بحث اميد تنها مسئله اين دولت نيست و مسئله نظام است. وي با تاكيد بر اينكه مردم در انتخابات راي مي‌دهند تا حاكميت اعمال شود افزود: توسعه متوازن در زمان استاندار قبل مطرح شد ولي به درستي اجرايي نگرديد. وي گفت: در سطح مديريتي استان يك ارزيابي كارشناسي شده اعمال كنيد و اميد را بين مردم تقويت كنيد. وي در پايان گفت: فضاي كسب و كار در دولت خاتمي‌بسيار عالي بود ولي متاسفانه از سال 80 به بعد با مشكل روبرو شد و ما در استان مشكلات سياسي- اقتصادي بيشماري داريم كه نيازمند تدبير بيشتر است. وي در پايان گفت: ما در استان توسعه انساني خوبي داريم، ولي توسعه مادي ما ضعيف است.جواد مسعودي عضو ديگر شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري هم گفت: بايد واقع گرا مسائل را تحليل كنيم. وي تاكيد كرد: كارگزاران دولت بايد با تمام قدرت از دولت حمايت كنند و به منظور استحكام جريان‌هاي سياسي بايد همسو با خود تلاش كنيم.

منصور فرزامي‌راد از اعضاي شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري و عضو هيات تحريريه روزنامه پيام استان هم از معاون سياسي و امنيتي استاندار سمنان خواست تا مديران ناكارآمد، غير همسو و خنثي كه در سطح استان هم بسيار زياد هستند شناسايي و به بهترين نحو ترتيب اثر داده شوند. وي با تاكيد بر اينكه سمنان مركز استان است افزود: بايد ملزومات استان به سمنان واگذار شود به طوري كه سمنان به عنوان مركز استان هنوز فاقد يك فرودگاه است. وي در ادامه تاكيد كرد: نبايد حقيقت فداي مصلحت شود و در خصوص اشتغال و بيكاري جوانان مشكلات بسياري وجود دارد اما متاسفانه بعضا مشاهده مي‌شود ، اشتغال‌هاي خويشاوندي در ادارات دولتي اعمال مي‌گردد.محمد همتي عضو شوراي مركزي بنياد توسعه سمنان هم گفت: كشور از فساد اداري رنج مي‌برد. وي مشكل اصلي جامعه را چالش و تضاد بين حكومت، دين و دموكراسي عنوان كرد و افزود: همه ما بايد قانون را ملاك قرار دهيم. وي ادامه داد: يك حركت اقتصادي فراگير بايد در استان انجام شود. همتي در پايان بر بازنگري و ارزيابي مديران دستگاه‌هاي دولتي نيز تاكيد كرد.سلماز عرب عامري دبير سرويس خبر روزنامه پيام استان سمنان هم به مسئله بيكاري جوانان كه در استان به شدت زياد شده اشاره كرد و گفت: امروزه مشكل اصلي استان آب است.

وي در ادامه افزود: انتقال آب درياي خزر بسيار اهميت دارد ولي متاسفانه به نظر مي‌رسد، تنها در حد حرف بوده و به مرحله اجرا نرسد.جميله محقق ديگر عضو شوراي اجرايي حزب مردم‌سالاري هم گفت: در بحث بانوان و از منظر فرهنگي و اجتماعي در ايجاد فضاهاي سالم و هويت سازي بانوان دچار مشكل هستيم. وي در ادامه بر ارائه راهكارهايي جهت جلب عموم مردم به حجاب تاكيد كرد و افزود: متاسفانه نقش و مشاركت بانوان در جامعه بسيار كمرنگ است. وي در ادامه به وجود مهاجرت‌ها و ايجاد مشكلات و معضلات اجتماعي در اين خصوص اشاره كرد و گفت: بايد در سياست‌گذاري‌هاي كلان استان آسيب‌هاي اجتماعي مدنظر قرار گيرد. خانم اردستاني عضو بنياد توسعه شهرستان سمنان هم با تاكيد بر اينكه دولت دكتر روحاني بسيار مظلوم واقع شده است، تصريح كرد: ما در جامعه نياز به يك جهش و تحول سياسي داريم.

وي در پايان از معاون سياسي امنيتي استاندار سمنان خواست تا يك جهش فرهنگي در استان ايجاد كنند تا مردم در انتخابات آينده اميدوارتر عمل كنند.

تعداد بازدید: 76
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal