معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان: ريشه آسيب هاي اجتماعي اعتياد است كه بايد از  درون خانواده ريشه كن شود 1395/06/28
معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري سمنان: ريشه آسيب هاي اجتماعي اعتياد است كه بايد از درون خانواده ريشه كن شود

با حضور دكتر قنبري معاون سياسي امنيتي استانداري نشست كارگروه فرهنگي ستاد مبارزه با مواد مخدر استان سمنان در سالن كوثر استانداري، برگزار گرديد.

معاون سياسي امنيتي استانداري سمنان با اشاره به اقدامات نظام و پرداخت هزينه هاي سنگين در جهت مبارزه با مواد مخدر تصريح كرد: ايران با وجود همسايگي با كشورهاي توليد كننده مواد مخدر، پيشتاز در مبارزه با مواد مخدر است كه در مسير مبارزه نيز ايران شهداي زيادي تقديم كرده است و هزينه هاي زيادي پرداخت شده و اين در حالي است كه هيچ حمايت و استمدادي از سازمانهاي بين المللي براي مبارزه با مواد مخدر انجام نداده است .

وي خاطرنشان كرد: كشورهاي همسايه به سفارش غرب و آمريكا، مواد مخدر توليد مي كنند و دنياي اسلام را مورد هدف آسيب و تخريب قرار داده است.

ايشان زياده خواهي و آرزو هاي دست نيافتني و بي بندباري را سوغات غرب دانست و در ادامه اعتياد را دستاورد اين عامل خانمان سوز غربي دانست .

دكتر قنبري خاطر نشان كرد: ريشه آسيب هاي اجتماعي اعتياد است و منبع بزه كاري و ديگر خلافكاري هاست كه به صورت زنجير به هم متصل هستند.

ايشان افزود: اعتياد به ثروت و فقر بستگي ندارد وجود اقشار تحصيل كرده در مراجعه به مراكز درماني، نشان دهنده اين است كه اعتياد بايد از ريشه، يعني خانواده خشكانده شود.

وي با اشاره به نقش مهم خانواده در پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي اظهار داشت: اگر خانوادها فرزندان خود را با دوره هاي انس با قرآن و محيط هايي مانند هيئت ها و مساجد آشنا كنند، تاثير زيادي در كاهش آسيب هاي اجتماعي دارد.

وي با تاكيد به منع تبعيت از فرهنگ غرب و تاثيرات مخرب آن ادامه داد: بعضي از خانواده ها دنباله رو هدايت هاي غرب و استفاده از ماهواره و فناوري هاي به ظاهر پيشرفته اما فريبنده هستند و بايد بدانيم كه ماهواره فرهنگ ما را دچار مشكل مي كند.

دكتر قنبري افزود :آموزه هاي ديني به فرزندان بايد از سوي خانواده ها و افراد تاثير گذار در جامعه مورد توجه قرار گيرد.

وي با تاكيد بر نقش آموزش و پيشگيري، بهره گيري از نقش روحانيون و مبلغان ديني و هيات هاي مذهبي و رسانه ها را در پركردن اوقات فراغت نوجوانان وجوانان و همچنين تحكيم روابط عاطفي بين خانواده ها از عوامل مبارزه با آسيب هاي اجتماعي دانست.

در پايان گزارش هاي عملكرد حوزه توسعه، مشاركتهاي مردمي وسازمان هاي مردم نهاد در سال 94، تبيين اولويت ها و راهبردهاي سال 95 و ارايه راهكارها و برنامه هاي اجرايي براي استفاده از ظرفيت خيرين در اين نشست مورد بحث و بررسي قرار گرفت

تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal