معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
خمس ، ابزاری کاربردی بمنظور ایجاد تعادل اقتصادی در نظام اسلامی 1396/12/15
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در همایش تخصصی احیاء فرهنگ خمس در استان سمنان:
خمس ، ابزاری کاربردی بمنظور ایجاد تعادل اقتصادی در نظام اسلامی
به گزارش روابط عمومی   و امور بین الملل استانداری :
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری در همایش تخصصی احیاء فرهنگ خمس در استان سمنان با تاکید برضرورت توجه به فرائض دینی بعنوان راهکاری اساسی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی گفت : فقدان توجه لازم به آموزه های دینی و در برخی مواقع فرایض دینی در لایه های مختلف اجتماعی بسیاری از معضلات اجتماعی را فرا روی ما قرار داده و مسئولین اجتماعی کشور را با موانع و مشکلاتی در این خصوص مواجه نموده است .

وی که در جمع مبلغین و فعالان گسترش فرهنگ خمس در استان سمنان سخن می گفت با ریشه یابی برخی معضلات اجتماعی موجود در جامعه اذعان داشت : بسیاری از آسیب های اجتماعی جدی که در بطن جامعه با آن مواجه بوده و به طبع آن زمان زیادی از جلسات و هماهنگی های مسئولان را معطوف به خود می سازد ناشی از غفلت هایی است که در برخی حوزه ها اتفاق افتاده است که این غفلت ها و کم کاری ها در مجموع ، ناشی ازعدم تدوین صحیح برخی از اصول ، فروع و فرائضی است که متوجه جامعه و مردم بوده ودر نهایت موجب عدم آشنایی آنان و در نتیجه بروز بزهکاری و مشکلاتی می گردد که سبب آزردگی خاطر در اذهان مردم خواهد شد .

دکتر ناجی در سخنان خود از خمس خمس بعنوان یک ابزار جهت ایجاد تعادل اقتصادی در نظام اسلامی یاد کرد و افزود : پیوند بسیار جدی در حوزه امور عبادی و اقتصاد رخ داده که خود را در خمس متجلی نموده است و ما هنور نتوانسته ایم بطور کامل به این مقوله بپردازیم .

ایشان ادامه داد: بی تردید برپایی بنیاد احیاء خمس در کشور و استان حکایت از توجه جدی مسئولان به مقوله ی مهم خمس است که امیدواریم با تلاش همگانی منجر به تحقق اهداف متعالی در این زمینه گردد .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گسترش فرهنگ پرداخت خمس را دارای تاثیرات بسیار مثبتی دانست که منجر به احساس رضایتمندی و خرسندی در افراد خواهد شد. وی گفت : خمس موجب ایجاد الفت و محبت در مردم گردیده و سبب خواهد شد تا بین طبقات مختلف جامعه اعم از فقیرو غنی پیوند برقرار گردیده و فاصله طبقاتی کاهش یابد .

ایشان همچنین اضافه کرد : بی تردید پرداخت خمس مانع زر اندوزی و دلبستگی به دنیا و موجب رشد و تعالی انسان و نزدیکی او به خدا خواهد شد .

رئیس شورای اطلاع رسانی استان در ادامه سخنان خود با اشاره به ضرورت بسط و گسترش فرهنگ پرداخت خمس بعنوان یک وظیفه ی همگانی گفت : پرداخت خمس یک وظیفه دینی و سیاسی است که موجب حمایت از نشر دین و گسترش حوزه های دینی خواهد شد و در دنیای امروز که به خاطر سرعت در انتشار اطلاعات و اخبار ، بسیاری از مسائل مهم و فرائض به حاشیه کشانده شده است ، برگزاری این گونه همایش ها موجب خواهد شد تا واجباتی همچون خمس ، بعنوان یک ضرورت در جامعه مطرح گردیده و تقویت شود .

تعداد بازدید: 23
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal