معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
زنان مهمترین نقش را در حفظ نهاد ارزشمند خانواده دارند 1396/12/15
دکتر سعید ناجی ؛ معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده
زنان مهمترین نقش را در حفظ نهاد ارزشمند خانواده دارند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده استان سمنان که در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد با تاکید بر ضرورت و اهمیت نقش بانوان در اجتماع گفت : برگزاری جلسات حوزه بانوان و خانواده ونیز تاکید بر اشتغال زنان به معنای نفی نقش خانه داری زن ونادیده گرفتن تاثیر گذاری عظیم این قشر در حفظ بنیان خانواده نیست .
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان ، دکتر سعید ناجی در این جلسه گفت : تولید محبت که بعنوان شاکله ی اصلی حفظ نهاد خانواده است ، بر عهده بانوان بوده و هیچ چیز یا هیچ کسی نیز نمی تواند جایگزین این وظیفه حساس گردد .
وی با تشریح نقش زنان در پیشبرد امور خانواده گفت : بانوان با تولید محبت و مهرورزی در خانه موجب تحکیم اساس خانواده و حفظ این نهاد مقدس می باشند .
دکتر ناجی از خانواده بعنوان اساسی ترین ساختار جامعه نام برد که این امر در مباحث دینی و اخلاقی ما نیز به آن توجه جدی شده است .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار، تربیت و پرورش فرزندان در خانواده را یکی از وظایف اصلی و اساسی زنان دانست و تاکید کرد که این مهم هیچ گاه نباید فراموش شده و در لابلای فرآیند ایجاد شغل و اشتغال زایی برای بانوان مورد غفلت قرار گیرد .
دکتر ناجی همچنین پشتیبانی از آقایان در تمامی امور را از دیگر مسئولیت های منحصر به فرد بانوان دانست و اظهار داشت: باید این فرصت را برای زنان قائل شد تا بتوانند این وظیفه مهم و خطیر را ادامه داده و دنبال نمایند .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با اشاره به ظرفیت ، توانمندی و توانایی بالای زنان در پذیرش مسئولیت های مختلف گفت: توانمندی بانوان ما بقدری است که هم وظیفه مهم مادری و خانه داری را به انجام رسانده وسبب جلوگیری از فرو پاشی خانواده گردیده و هم از عهده ی مسئولیت های اجتماعی و بیرونی خود بر می آیند.
ایشان گفت: بانوان جامعه ما نشان دادند که در بسیاری از مسئولیت های اجتماعی و فرهنگی از جمله تولید علم ؛ مدیریت،پزشکی و پیراپزشکی و ... دارای توانمندی خاص و منحصر به فرد بوده و به سهولت وظایف و نقش هایی را که به آنان واگذار گردیده به انجام می رسانند.
ایشان با تجلیل از نقش موثر زنان در امور مدیریتی یادآور شد: فعالیت های اجتماعی و سازمان های مردم نهادی که بانوان در آن حضور و مدیریت دارند بسیار ارزشمند و دارای نقشی موثر در جامعه می باشند.
ایشان اضافه کرد: بانوان علاوه بر تمام مسئولیت های خود درابعاد مختلف ، در حوزه سیاسی و اجتماعی نیز حضوری گسترده و چشمگیر داشته و در عرصه های گوناگونی همچون راهپیمایی ها و انتخابات نقش بی بدیل و پشتیبانی های بی نظیر آنان را شاهد بوده ایم و در لابلای تمام این تلاش ها پرورش نیرو برای کشور را نیز از سوی بانوان شاهدیم .
معاون استاندار سمنان با اشاره به جایگاه رفیع بانوان در کشور و پیوند آن با آموزه های دینی گفت: اگر جامعه دچار مشکل گردیده و بانوان در معرض تهدیدهای مختلف از جمله تهدیدات اجتماعی قرار گیرند ، ضرر و زیان آن متوجه تمام جامعه خواهد بود، لذا حفاظت و حراست از این قشر توانمند نیز یک وظیفه همگانی است ایشان از مسئولان خواست تا حمایت از بانوان را به شکل جدی مورد توجه قرارداده و نسبت به انجام آن اهتمام نمایند .
دکتر ناجی در ادامه اظهار داشت : نقش بانوان در رونق بازار کار و اقتصاد و ایجاد نشاط در جامعه و سایر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی آنان، مسئولیت ما را برای بستر سازی مناسب در جهت حضور گسترده تر بانوان در عرصه های مختلف بیشتر می نماید ، همانگونه که رویکرد دولت تدبیر و امید بر این نکته بوده و هست که هر چه بیشتر زمینه را برای حضور و فعالیت بیش از پیش بانوان در جامعه و در عرصه های مختلف فراهم آورد .
دکتر ناجی در ادامه سخنان خود از تمام دستگاههای اجرایی استان سمنان خواست، در سال آینده ضمن مطالعه دقیق و انجام نیاز سنجی و شناخت جامعه هدف ، با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب و بهره گیری از تمامی ظرفیت ها، امکان حضور گسترده تر بانوان در بخش های مختلف را فراهم نمایند.
ایشان تاکید کرد: لازم است با بهره گیری و تمرکز بر گزارش های ارائه شده در حوزه زنان و با اشرافیت در کار ، برنامه ریزی در امور بانوان با هدف بالابردن سطح اشتغال و توانمندی بانوان به انجام رسد .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان تصریح کرد: استفاده از ظرفیت شوراها و دهیاری ها مورد تاکید مقامات ارشد استان است که روند اجرایی شدن این مهم ضمن هماهنگی با بخش های مختلف از جمله معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان در حال تحقق می باشد .
وی در ادامه با اشاره به تصور غلط موجود در جامعه در انتظار انجام امور صرفا عمرانی از سوی شوراها گفت : تصور فعالیت صرفا عمرانی شوراها تصور غلطی است که باید تغییر کند . شهروندان فقط نیاز عمرانی ندارند بلکه بیش از نیاز عمرانی به انجام فعالیت های فرهنگی واجتماعی ... نیازمندند .
ایشان یادآور شد: لازم است تا اعضای شوراها به میدان بیایند و در اجرای سیاست های دولت و نظام جدی تر ورود نموده و بخش قابل توجهی از مصوبات جلسات خود را به سمت برآورده ساختن نیازهای اجتماعی و فرهنگی سوق دهند. .
ناجی گفت : اعتبارات دولتی بسیار خوبی که طی یکی دو سال اخیر با نگاه مساعد دولت و مجلس به دهیاری ها و شهرداری ها پرداخت شده است لزوما نباید در زمینه های حقوق ، دستمزد و پاداش و عمرانی مصرف شود. نیازهای عمرانی یک نیاز اساسی است اما مهمتر از آن پرداختن به خود انسان می باشد که از ضروریاتی است که حتما شوراها باید به آن توجه کنند .
ایشان در پایان سخنان خود با اشاره به نقش دستگاههای حاکمیتی کشور در پیشبرد امور بانوان گفت : دستگاههای مختلف هر کدام متولی اموری هستند که به نوعی به حوزه بانوان و نیازهای آنان مربوط می باشد ،اما وظیفه حوزه امور بانوان و خانواده استانداری آن است که با پرهیز از حرکتهای حجیم و بی نتیجه ،اقدامات دستگاههای مختلف در حوزه بانوان را جمع بندی و ضمن هدف گذاری مناسب از موازی کاری دوری نموده و خروجی مناسبی را شکل دهد.
ایشان همچنین یادآور شد : دستگاههای مختلف باید در ابتدای سال برنامه های مرتبط با حوزه بانوان را احصا و ارائه نموده و در طی آن بر اساس وظایف تکلیفی خود مورد ارزیابی و نظارت قرار گیرند . وی از مسئولان خواست در تبیین اقدامات و هدفگذاری ها برنامه توسعه ششم را مد نظر قرار داده و وظایف خود را درقالب این برنامه مطالعه نموده و به اجرا درآورند .

تعداد بازدید: 33
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal