معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
عدم توجه به  حقوق و جایگاه زنان و در نتیجه ناتوانی آنان موجب ضعف در کارکرد پرورش فرزندان و آینده کشور خواهد بود. 1396/12/17
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در جشنواره اسوه های صبر و مقاومت :
عدم توجه به حقوق و جایگاه زنان و در نتیجه ناتوانی آنان موجب ضعف در کارکرد پرورش فرزندان و آینده کشور خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری که در جشنواره اسوه های صبر و مقاومت در مجموعه پارک موزه دفاع مقدس استان سخن می گفت ، با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا فاطمه زهرا (س) و با تاکید بر جایگاه مردم در نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت : جایگاه واقعی مردم به عنوان کانون اصلی تحولات ، تحرکات و توفیقات می باشد وبی شک این مردم بودند که انقلاب را به رهبری امام (ره) شکل داده و اگر خروش مردم نبود قطعا این انقلاب با تمام تلاش ها و فعالیت هایی که دست اندرکاران و فعالان از دهه قبل با تلاش امام (ره) ارائه نمودند، به نتیجه خاصی نمی رسید .
ایشان حضور و نقش موثر زنان و بانوان در 8 سال دفاع مقدس را از افتخارات این قشر پر تلاش جامعه دانست و گفت : نقش مردم بعنوان نقشی تعیین کننده در تمامی تحولات ، رویدادها و روند فعالیت نظام اسلامی بی بدیل و انکار ناپذیر هست .
دکتر سعید ناجی در ادامه سخنان خود با ریشه یابی بروز برخی مشکلات در جامعه گفت : بسیاری از آسیب ها و نگرانی های موجود در کشور که ما از آن رنج می بریم به ضعف کانون خانواده معطوف بوده که تمرکز آن نیز بر نقش بانوان است.
ایشان از نهاد خانواده و بویژه بانوان به عنوان اساسی ترین و موثر ترین کانون در جامعه یاد کرد که در برقراری پیوندهای اساسی در کشور نقش محوری دارند .
ایشان گفت : زنان در خانه به عنوان مرجع تولید محبت و صمیمیت بوده و گرما بخش کانون خانواده اند واگر تلاش زنان در کانون خانواده نباشد ، بی شک موفقیت آقایان در عرصه های مختلف حاصل نخواهد شد .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت : اگر خانواده متلاشی گردد قطعا جامعه از هم می پاشد و لذا تاثیر گذاری نقش بانوان در حفظ ساختار جامعه و انسجام خانواده غیر قابل انکار است .
ایشان اظهار داشت : متولی امر پرورش فرزندان، زنان هستند و هیچ کس نمی تواند نقش بانوان را در تربیت فرزندان انکار نماید و لذا کم توجهی به این مقوله اجحاف در حق بانوان است .
وی عدم توجه به حقوق و جایگاه زنان را موجب ضعف در کارکرد پرورش فرزندان و آینده کشور دانست و گفت : زنان پشتوانه روحی و معنوی مردان هر جامعه هستند و در فراز و نشیب زندگی ، حمایت و همراهی زنان است که موجب موفقیت و سربلندی مردان است .
دکتر ناجی تصریح کرد : ایفای نقش مادری زنان و نقش پدری مردان بعنوان مکمل یکدیگر سبب تقویت اساس خانواده به عنوان مهمترین عنصر جامعه مطرح بوده و لذا باید تلاش کنیم تا این نهاد مقدس را با توجه بیشتر به نقش زنان و بانوان تقویت نماییم .
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار با تمجید از نقش محوری بانوان گفت : کوشش زنان در مجامع فرهنگی و اجتماعی و تلاش چشمگیر این قشر پر همت در عرصه های مختلف قرآنی ، آسیب های اجتماعی ، فقر ستیزی ، یاری رسانی به هم نوع و سازمانهای مردم نهاد در حوزه های زیستی و سایر موارد حاکی از توان بالای مدیریتی و موفقیت بانوان در زمینه های اجتماعی ، فرهنگی و ... می باشد .
ناجی ادامه داد : فعالیتهای سیاسی لازمه حیات جامعه است و زنان جامعه ی اسلامی ما نشان دادند که در این زمینه بسیار پویا و کوشا بوده و نیز حضور پر فروغ زنان در حوزه های علمی و اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی حاکی از پیشی گرفتن زنان از مردان در بسیاری موارد است .
دکتر سعید ناجی در ادامه سخنان خود افزود : زنان جامعه ی ما با الگو پذیری از بانوی بزرگوار جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها توانستند تا در تمامی زمینه ها از جمله فرزند داری ، خانه داری و توجه به اوضاع سیاسی و ولایت پذیری سرآمد زنان دنیا باشند .
ایشان اذعان داشت : حضرت زهرا (س) به ما آموختند که ولایت پذیری به معنای قدم به قدم و گام به گام همراه با رهبری و ولایت حرکت نمودن است ، نه یک قدم عقب تر و نه یک قدم جلوتر .
دکتر ناجی در پایان سخنان خود با اشاره به تلاش های انجام شده در بهبود وضعیت زنان و ارتقاء جایگاه آنان در کشور گفت : دولت نگاه ویژه ای به مسئله توانمند سازی بانوان داشته و تلاش های بسیار مطلوبی را نیز به انجام رسانده است که امیدواریم با ارائه فعالیت های مختلف و تشکیل گروهها و تشکّل های گوناگون در تحقق نقش موثر و پرشور بانوان در عرصه های مختلف کشور گام برداریم .
ایشان در نهایت با تاکید مجدد بر نقش زنان در امر تحکیم خانواده بعنوان اصلی ترین وظیفه بانوان خواستار توجه جدی و حمایت تماهی دستگاهها از این قشر فعال و پر تلاش جامعه شد .
تعداد بازدید: 36
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal