معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
فرهنگ ایثار و شهادت اصلی ترین میراث انقلاب است 1396/12/22
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
فرهنگ ایثار و شهادت اصلی ترین میراث انقلاب است
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در جلسه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان با اشاره به اینکه فرهنگ شهادت و شهید یک فرهنگ آسمانی و الهی بوده و تاثیرات و برکات آن راهنمای ما در موضوعات مادی و زمینی است؛ ابراز داشت: دستاویز قرار دادن آن موجب آسیب های جدی بر فرهنگ دینی و انقلابی ماست و لذا در این حوزه همه موظف به دقت و حساسیت هستیم و باید به کسانی که در این زمینه دقت لازم را ندارند هشدار داده و نهیب بزنیم و در واقع نباید این فرهنگ آسمانی و مقدس دستاویز قرار گیرد.‌
وی با بیان اینکه جایگاه شهید و شهادت در فرهنگ ما بسیار مقدس است و حتما باید با دقت فراوان و حساسیت بالا به آن ورود نموده و پرداخت، افزود: شهدا از عزیزترین موجودی خود یعنی جان عزیزشان دریغ نکردند و فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را به صورت تحکیم یافته و قوام یافته برای ما به یادگار گذاشتند و این درس را به جهانیان آموختند که در سایه ایثار می توان انسان ماند و به اعلی درجه انسانیت دست یافت.
ایشان اظهار داشت: شورای ایثار و شهادت از آن جهت شکل گرفته است که هم بتواند فعالیت را تبیین نموده و هم از آن مراقبت نماید لذا باید فعالیت ها در مسیر قانونی و درست خود به انجام برسد.‌
دکتر ناجی در ادامه افزود: هر فعالیتی، حتی اگر بنام ایثار و شهادت شکل گرفت اما پا بر روی قانون گذاشت بدانید که از مسیر اصلی خود خارج شده است. همان قانونی که مشخص می کند که کجا و به چه نحو برنامه برگزار نماییم و چگونه صحبت نماییم ، قانونی که درجات ، جایگاه و شخصیت افراد را مشخص نموده است .
ایشان با اشاره به اینکه هیچ کس حق ندارد از عرصه ایثار و شهادت جهت رفع و رجوع منازعات زمینی و مادی خود سود ببرد، ابراز داشت: بی شک همه نیت ها خیر خواهانه است و همه بدنبال قوام بخشیدن به فرهنگ متعالی ایثار و شهادت هستیم ؛ اما اجازه ندهیم که برخی از آن سوء استفاده نمایند.
وی ادامه داد: برگزاری یادواره های مختلف و برنامه هایی در راستای ایثار و شهادت مورد استقبال می باشد و باید بصورت گسترده برگزار گردد، اما مهم برگزاری قانونی و رسمی آن است و لذا در صورت مراجعه افراد مختلف ضمن استقبال از برگزاری برنامه های اینچنین، آنان را به مجاری قانونی خود ارجاع دهیم و اجازه دهیم تا این گونه اقدامات از کانال خاص خود انجام شود.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: همه دستگاهها باید با دقت هر چه تمام تر نسبت به نهادینه شدن قانون در جامعه تلاش نموده و از انتشار اقدامی که در مسیر قانون انجام نشده است جلوگیری نمایند ، بنابر این از صدا و سیما می خواهیم، کاری که در مسیر قانون انجام نشده ولو اینکه شکل ظاهری درست و مقدسی هم داشته باشد، پوشش ندهند.
ایشان اظهار داشت: هر گونه تجمعی اعم از مخالفت یا موافقت باید از منظر قانون به انجام رسیده و به درستی برگزار شود، هر چند که در موضوعات مثبت سخت گیری نمی شود اما این امر به معنای عبور و نادیده گرفتن قانون نیست.
دکتر ناجی با بیان اینکه بسیاری از موضوعات در جامعه ما اتفاق می افتد که هیچ بار مثبت و اقناع کننده ای ندارد، افزود: ‌باید هزینه های مادی و غیر مادی را در اینگونه فعالیت ها کاهش دهیم و به سمت حرکتی منسجم‌‌تر پیش رویم .
وی با اشاره به اینکه شورای فرهنگ ایثار و شهادت استان وظیفه سیاستگذاری در اعتلای این فرهنگ رفیع را بر عهده داشته و کمیته های شهرستانی نیز وظیفه اجرای این سیاست ها را عهده دارند، ابراز داشت: باید تلاش نماییم تا برنامه محور حرکت نموده و بر اساس این برنامه ، اهداف را محقق سازیم .
ایشان اظهار داشت : امید که با وحدت و انسجام بیشتر ؛ رضایت مندی در کشور افزایش یافته و آرزوی شهدای ما مبنی بر تعالی فرهنگی و دینی همراه با رفاه ایرانیان محقق گردد و همه اینها از راه تقویت کشور و تقویت انقلاب ، محبت به یکدیگر و تمکین از قانون اجرایی خواهد شد.
تعداد بازدید: 20
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal