معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
مهار قدرت یکی از کارکردهای اصلی احزاب است/ از فعالیت احزاب در استان در چارچوب قانونی حمایت می کنیم 1397/03/07
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
مهار قدرت یکی از کارکردهای اصلی احزاب است/ از فعالیت احزاب در استان در چارچوب قانونی حمایت می کنیم
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در نشست جمعی از اعضای خانه احزاب استان در روز 6 خرداد سال جاری با اشاره به برگزاری چنین نشست‌های همفکری در جهت توسعه سیاسی خاطرنشان کرد: برپایی این نشست ها به تقویت فعالیت های حزبی کمک می کند و ما نیز از فعالیت احزاب قانونی استان حمایت می کنیم، وی در بخش دیگری از صحبت هایش نقش و کارکرد اصلی احزاب را مهار قدرت دانست.
وی با اشاره به برخی نگرانی ها در رابطه با بروز معضلات و مشکلات در جامعه تصریح کرد: ریشه بسیاری از مشکلات و بخش عمده بروز معضلات از عدم توجه به مطالبات مردمی و کمرنگ شدن فعالیت احزاب قانونی در جامعه است، که در این راستا باید در جهت احترام به رای مردم و توجه به نقش آنها در تصمیم گیری ها باید به احزاب توجه ویژه‌ای داشت.
دکتر ناجی به نقش قدرت در حوزه احزاب اشاره کرد و گفت: حوزه احزاب، حوزه سیاست ورزی است بنابراین مهار قدرت به عنوان یکی از مهمترین وظایف احزاب تعریف شده که سبب می شود احزاب شناسنامه دار نگذارند،قدرت در یک مکان و مقطع خاص تجمیع شود، و استبداد را بوجود آورد.
ایشان ادامه داد: تفکیک قوا هم شرایطی را ایجاد می کند که در یک جامعه به دور از خونریزی و با رویکرد اصلاح، اتفاقاتی شکل بگیرد که در نتیجه مردم با پرداخت هزینه کمتر لذت حکومت داری را مطلوب‌تر بچشند.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به این نکته که در نظام مقدس اسلامی احزاب به طور جدی به دنبال تثبیت نظام‌ مردم سالاری دینی هستند خاطرنشان کرد: احزاب در حکومت وظایف خاصی طبق مرامنامه و اساسنامه دارند که باید آن ها را جزوه لاینفک جریان حکومت داری دانست.
وی با اشاره به پذیرش آزادی‌های مشروع در دوران دولت تدبیر و امید یادآور شد: این دولت تلاش کرده است که به مقوله آزادی های قانونی اهمیت بیشتری بدهد تا با کمک تفکر حزبی و توجه به رای مردم اعتماد عمومی تقویت شود.
ایشان در پایان با ابراز خرسندی از تشکیل خانه احزاب در استان گفت: بر روند فعالیت های احزاب در چارچوب قوانین تاکید داریم تا بتوان در مسیر تثبیت نظام و افزایش اثربخشیحاکمیت به نقطه مطلوبی در استان سمنان برسیم.
تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal