معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
روز قدس؛ روز هرچه فریاد آزادی خواهی در مقابل هرچه قید و بند استعمارگری است. 1397/03/19
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
روز قدس؛ روز هرچه فریاد آزادی خواهی در مقابل هرچه قید و بند استعمارگری است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری در جمع راهپیمایان روز قدس گفت: اگرچه در ظاهر پیدایش روز قدس برپایه حمایت از مردم فلسطین و پاسخ محکم به رژیم اشغالگر و حامیانش است اما در واقع این روز، روز هرچه فریاد آزادی خواهی در مقابل هرچه قید و بند استعمارگری است، روز قدس روز فریاد تمام مظلومان عالم در اقصی نقاط جهان بر علیه تمام استکبار و ظلم تاریخی آن هاست.
وی افزود: از یکصد سال پیش تفکر منحط و منحوسی به نام صهیونیسم سعی در هویت سازی برای خود نمود و اسرائیل غاصب نتیجه این تفکر است که با حمایت بی حد و حصر برخی غربی ها و در راس آن آمریکا دست به اشغال سرزمین فلسطینیان زد و منشا جنایات بسیاری شد.
ایشان خاطر نشان ساخت: این رژیم نامبارک با بکارگیری ثروت انباشته شده و همچنین استفاده از سلاح های کشتار جمعی دست به جنایات بزرگی زد که از آن جمله کشتار مردم مظلوم و بی دفاع صدرا، شکیلا، ابر قاسم، نوار غزه و جنوب لبنان است.
دکتر ناجی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران نقطه عطفی در شکل گیری روند مبارزات با این اشغالگران جنایتکار شد و از همان ابتدا حضرت امام خمینی (ره) و شاگردان راستینش نظیر شهید مطهری به روشنگری در خصوص این جرسومه فساد دست زدند و مسلمانان جهان را به مبارزه با صهیونیست ها سوق دادند.
سخنران راهپیمایی روز قدس مهدیشهر اظهار داشت: امروز هم مانند گذشته در سیاست خارجی ایران بحث حمایت از مظلومان جهان را دنبال می کنیم و موضوع فلسطین از پایه ها مفاهیم اصلی در این حوزه است و رژیم اشغالگر قدس بخاطر جنایتش بر علیه مردمی مظلوم و بی دفاع اصلی ترین دشمن جمهوری اسلامی ایران در جهان است.
دکتر ناجی اذعان داشت: متقابلا اسرائیلی ها با همراهی آمریکایی ها سیاست های خود را برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی تنظیم نموده اند و همواره به دشمنی با مردم ایران می پردازند.
وی ادامه داد: حضرت امام (ره) با هوشمندی پیشنهاد برپایی مراسم روز قدس را در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را مطرح نمود و از این طریق مساله فلسطین را به عنوان یکی از اصلی ترین مسائل جهان اسلام مطرح کرد و اتحادی بین مسلمانان و آزادگان جهان ایجاد نمود.
ایشان همچنین گفت: بحمدلله شاهد این هستیم که در این روز جهان اسلام یکپارچه و متحد در حمایت از ملت مظلوم فلسطین ندای آزادی، استقلال و مبارزه و مقابله با استکبار جهانی را سر می دهد و روز قدس به روز یکپارچگی جامعه بشری برای هرآنچه ظلم و زیاده خواهی است بدل شد.
معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری بیان داشت: روز قدس یاد آور مظلومیت ها در فلسطین، لبنان، یمن، میانمار، آفریقا، خاورمیانه و تمامی نقاط مشابه در سراسر جهان است و یاد آور مبارزه بر علیه تمامی اشغالگری‌ها، تمامی خشونت‌ها و زیادی خواهی هاست و از همین روست که جهان سلطه و استکبار از این رو ابتکار جمهوری اسلامی ایران بر آشفتند و و نگرانند .
دکتر ناجی اظهار داشت: روز قدس، روز اقتدار جهان اسلام و جهان مظلوم است، روز بیداری و روز هشدار فطرت آزاد آندیش بشری است.
وی بیان داشت: جهان و جامعه ملل و منادیان بشر بایستی به این ندای گسترده فارغ از هر دین و مذهبی پاسخی مناسب و قانع کننده بدهند که چرا در مقابل شرارت‌های رژیمی نامشروع چنین سکوتی را پیشه خود کرده اند.
معاون استاندار افزود: امروز با مداومت و پشتکار جمهوری اسلامی ایران‌ اصرار بر نامشروع بودن این رژیم، شرایط مناسبی در دنیا برای اشغالگران مهیا نیست و برخلاف تصمیماتی که در شورای امنیت ملل که محدود به جمع محدودی گرفته می شود مجمع عمومی سازمان ملل عرصه ای شده است برای محکومیت رفتارهای رژیم اشغالگر قدس و هر روز این‌روند در حال پررنگ تر شدن است.
وی خاطر نشان ساخت: جبهه مقاومت در جنوب لبنان و بلندی های جولان، عراق، یمن و سایر نقاط جهان بر علیه موجودیت این رژیم‌جعلی شکل گرفته و هر روز پرنگ تر از گذشته ظاهر شده است و درس‌های بزرگی را در عرصه تقابل نظامی به آن‌ها داده است و در این راستا موازنه یکسویه ای که به نفع اسر اییل بوده است را برهم‌زده است.
دکتر ناجی افزود: ایران اسلامی به عنوان کانون مبارزه مستمر با این رژیم شناخته شده و در این‌ مسیر انسانی به عنوان پرچمدار اصلی مبارزه در جهان معرفی گردیده است.
سخنران ویژه راهپیمایی روز قدس مهدیشهر افزود: لذا روز قدس امسال که در تقارن زیبایی با لیالی قدر و سالگرد ارتحال حضرت امام و آموزه های ظلم ستیزی امام علی (ع) واقع شد و یادآور این پیام گردید که با بهره گیری از تعالیم قرآنی در استکبار ستیزی در کنار آموزه های انقلابی حضرت امام (ره) باید در مقابل چنین جنایتکارانی تا آخر ایستادگی کرد.
تعداد بازدید: 13
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal