معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
مبارزه جدی با بحران اعتیاد، نیازمند آگاهی بخشی بیشتر به مردم، استمرار فعالیت ها و به کار گیری پتانسیل همه نخبگان است 1397/03/22
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
مبارزه جدی با بحران اعتیاد، نیازمند آگاهی بخشی بیشتر به مردم، استمرار فعالیت ها و به کار گیری پتانسیل همه نخبگان است
به گزارش روا بط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
دومین جلسه شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به ریاست دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان و با حضوراعضای این ستاد با هدف برنامه ریزی بهتر جهت برگزاری مراسم هفته مبارزه با مواد مخدر در محل سالن غدیر استانداری سمنان برگزار شد.
در این جلسه معاون استاندار سمنان با اشاره به نقش منفی آسیب های اجتماعی در جامعه گفت: موضوع آسیب های اجتماعی باید به شکل خاص و ویژه‌ای از منظر اجتماعی و فرهنگی بررسی شود تا با اولویت بندی در موضوعات بتوانیم در مهار ریشه ای این آسیب ها در جامعه توفیقاتی داشته باشیم.
دکتر ناجی به نقش آگاهی و اطلاع رسانی در حوزه آسیب های اجتماعی به عنوان یک عامل مهم در پیشگیری از وقوع آن ها یاد کرد و افزود: مردم اگر در موضوع اثر آسیب های اجتماعی به آگاهی لازم برسند، میزان گرایش آنها به وقوع جرم و آسیب ها کمتر خواهد شد، که این نکته بحث پیشگیری را هم پررنگ تر خواهد کرد.
وی با تأکید بر نقش مردم و نخبگان در کاهش آسیب های اجتماعی و ازجمله اعتیاد در جامعه یادآور شد: در هر زمینه‌ای که اقشار مختلف مردم مسئولانه وارد عرصه شدند و موضوعات را مدیریت کردند، به نتایج خوبی دست یافتیم که لازم است در موضوع آسیب های اجتماعی و در راس آن اعتیاد نیز به مردم اعتماد کرد تا آن‌ها نسبت به مضرات مواد مخدر در جامعه حساس شوند و پس از بیدار کردن جامعه همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه متولیان فرهنگی با کمک تشکل های مردمی بتوانند با تلاش بیشتر این بلای خانمانسوز را مهار کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان تداوم پیوستگی و معنادار بودن فعالیت ها را عنصری مهم در جهت پیشبرد اهداف برشمرد و گفت: اجرای فعالیت‌های موازی‌ ما را از اهداف خود دور می کند لذا پیوند دادن رفتارها و عملیات های دستگاه‌های اجرایی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه در حوزه مواد مخدر ضروری است که در این راستا نقش سازمان‌های نظارتی مجموعه استانداری بسیار مهم است. اگر نگاه به مسائل اجتماعی تنها با نیت رفع تکلیف باشد و برنامه‌ها به طور مستمر دنبال و رصد نگردد، نتایج و خروجی مطلوبی را کسب نخواهیم کرد.
ایشان با اشاره به نقش موثر خانواده، آموزش و پرورش، و روحانیون به عنوان صاحبان تریبون در آگاهی بخشی به مردم در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی یادآورشد: روحانیون از طریق تریبون نماز جمعه و مساجد می‌توانند در بیدار کردن جامعه نقش مرجع و تاثیرگذاری داشته باشند که انتظار می رود مسائل اجتماعی با جنبه ارشادی و اقناعی توسط این مراجع تصمیم‌گیر رصد و بدان پرداخته شود.
دکتر ناجی بسط و گسترش فعالیت‌های حوزه آسیب های اجتماعی با محور نشاط آوری در مناطق مختلف و محروم استان سمنان را امری ضروری برشمرد و گفت: نگاه مسئولین به عنوان متولی تمام استان حتی در دورترین نقاط این خطه باید عدالت محور باشد تا با ارتباطات بهتر با شهرستان های استان بتوان گامی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان برداشت.
وی با پیشنهاد استفاده از نخبگان پزشکی در زمینه مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: با استفاده از و علم وتجربه آنان می‌توان به اصلاح رفتارها در حوزه مواد مخدر کمک موثری کرد.
ایشان اطلاع رسانی دقیق و شفاف اقدامات دولت در حوزه مبارزه با مواد مخدر در حوزه‌های مختلف اطلاع رسانی، پیشگیری و درمان را امری مهم تلقی کرد و گفت: در حوزه مبارزه با مواد مخدر باید فعالیت ها نقطه هدفمند شود تا مشخص شود در چه نقطه ای هستیم و به چه نقطه ای می خواهیم برسیم، ضمن اینکه در ارایه فعالیت‌ها در این حوزه باید به همه اقشار جامعه مخصوصا جامعه کارگری نیز توجه شود.
وی در پایان با ابراز خرسندی از ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات دستگاه‌های اجرایی عضو در زمینه برپایی موثرتر مراسم هفته مبارزه بامواد مخدر در استان خاطرنشان کرد: با همراهی و تلاش همه دستگاه های مربوطه انتظار می‌رود همایش تخصصی در این حوزه در طول این هفته برگزار شود که این امر نیازمند تلاش و ریل گذاری صحیح همه دستگاه‌های مربوطه می باشد.


تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal