معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
برنامه های اوقات فراغت، نباید منحصر به تعطیلات تابستان و عید باشد 1397/04/14
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
برنامه های اوقات فراغت، نباید منحصر به تعطیلات تابستان و عید باشد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی استان، گفت: برنامه های اوقات فراغت نباید فقط منحصر به ایام تعطیلات عید و تابستان باشد، بلکه باید مداوم و مستمر و در طی سال ادامه داشته باشد.
وی افزود: جوانان، بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند و 27 درصد جمعیت کشور متعلق به این قشر است، بنابراین لازم است تا توجه ویژه ای به این حوزه معطوف گردد.
وی خاطر نشان ساخت: باید برنامه های اوقات فراغت بر پایه پر نمودن خلاء های فرهنگی و اجتماعی و پیشگیری از بی هویتی، بخصوص برای قشر جوان باشد.
دکتر ناجی اظهار داشت: تعییر بافت، تغییر نوع و میزان حضور و استفاده از رسانه ها و تکنولوژی در خانواده ها و عواملی ازداین دست منجر به تغییر رویکرد و نگرش در خانواده ها و توجه کمتر به فرزندان شده است که در این بخش دغدغه و نگرانی هایی را بوجود آورده که نیاز به تجدید نطر دارد.
معاون استاندار سمنان گفت: باید تلاش کنیم تا خانواده کارکرد اصلی خود را باز یابد و نقش پدر و مادر در تربیت فرزندان پر رنگ تر شود تا جامعه در اینده دچار مشکل نگردد.
وی اذعان داشت: وقت زیادی از جوانان در فصای مجازی صرف می شود که می تواند آثار مثبت و منفی به همراه داشته باشد، اما بی توجهی و قهر کردن با این بخش خلاء هایی زیادی را برای جامعه ایجاد می نماید و باید تلاش شود تا با اگاه سازی کودکان و نوجوانان و جوانان ضمن پر کردن خلا های موجود از این فضا در جهت مثبت بهره ببریم.
دکتر ناجی افزود: یکی از موارد مهم، توجه به مبحث مهارت آموزی است که اوقات فراغت فرصت بزرگی را برای غلبه بر این چالش پیش روی مان قرار داده است.
وی اظهار داشت: برنامه ها نباید اسما برنامه باشد و در اجرا همراه با بی برنامگی انجام شود، باید هدفگذاری های درست برای توانمندسازی و تقویت جامعه انجام شود، در اجرای برنامه ها انسجام حفظ گردد و نظارت و ارزشیابی هم مد نظر قرار گیرد.
معاون استاندار خاطر نشان ساخت: برنامه ها باید با محوریت مردم و از طریق سازمان های مردم نهاد انجام شوند و اوجه به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم از امکانات در دستور کار باشد، نباید از روستا ها غفلت کرد و به نقاط آسیب پذیر توجه ویزه ای داشت.
تعداد بازدید: 15
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal