معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
هر قدر زنجیر به پای اهل قلم زده شود، رشد و تعالی جامعه مختل خواهد شد 1397/04/16
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری:
هر قدر زنجیر به پای اهل قلم زده شود، رشد و تعالی جامعه مختل خواهد شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان:
دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در آئین نکوداشت میرزا بابا مطهری نژاد که در سالن منوچهری شهر دامغان برگزار شد گفت: برگزاری چنین نشست هایی از مزایایی زیادی برخوردار است، از جمله اینکه عزیزانی که مورد تکریم قرار می گیرند، احساس و باور می کنند که جامعه آن ها را می بیند و افراد جامعه حساس به فعالیت افرادی است که دغدغه مردم را دارند.
معاون استاندار سمنان افزود: تجلیل از نخبگان و بزرگان، منجر به تشویق سایر افراد برای قدم نهادن در مسیر ارزشمند خدمت به مردم خواهد شد و در کلان باعث می شود تا مردم نسبت به اوضاع و احوال جامعه و دغدغه های سایرین بی تفاوت نباشند و احساس مشارکت و همراهی را افزایش خواهد داد.
دکتر ناجی ادامه داد: حتما در چنین جلساتی به فرهنگ و اندیشه و کسانی که در این حوزه ها فعالیت می کنند اهمیت داده می شود که ارزشمند و قابل توجه است.
خبروی اظهار داشت: این جلسه همزمان شده است با روز قلم که خداوند به آن و آنچه می نگارد، قسم یاد کرده است و هدیه خداوندی به بشر است و موجبات رشد و تعالی انسان را با نشر اندیشه در طول تاریخ فراهم آورده است.
معاون استاندار سمنان اذعان داشت: باید به نقش اهالی قلم توجه خاصی داشته باشیم چرا که راه نجات جوامع را بویژه در مواقعی که پایه های اخلاق در بعضی حوزه ها مخصوصا حوزه سیاست متزلزل و سست می شود و عوام فریبی نقش اصلی را در تنظیم مناسبات و چینش دست اندرکاران امور حاکمیتی ایفا می کند، رقم خواهد زد.
دکتر ناجی ادامه داد: در زمانی که بی توجهی و کم توجهی به عقل و عقلانیت در گذران امور اجتماعی و سیاسی پر رنگ تر می شود و مواقعی که حقوق مردم باید مورد توجه قرار گیرد، وظیفه شفاف سازی و آگاهی بخشی و انتقال اندیشه در جامعه متوجه اهل قلم و اندیشه است.
وی در بخش پایانی صحبت هایش ضمن تقدیر از شخصیت علمی میرزابابا مطهری نژاد گفت: بدانیم هرچه قدر به دست و پای اهل قلم، قُل و زنجیر زده شود و برای جریان یافتن و تبلور اندیشه مانع ایجاد شود، مانع رشد و توسعه جامعه شده ایم، باید اجازه دهیم این اندیشمندان که از مفاخر ما هستند و رنج قرار گرفتن در این حوزه را به جان و تن خریده اند و و صاحبان قلم، آزادانه تر قلم بزنند و باعث تعالی و پیشرفت جامعه را بویژه در حوزه انسانی و عقلی فراهم آورند.
تعداد بازدید: 6
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal