معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی
استانداری سمنان
ENGLISH
انتظارمان از نخبگان جامعه حضور و تاثیرگذاری در همه حوزه هاست 1397/06/13
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
انتظارمان از نخبگان جامعه حضور و تاثیرگذاری در همه حوزه هاست
 
 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری سمنان
 
دکتر سعید ناجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان در کنگره دانشجویان دامپزشکی ایران که روز چهارشنبه 14 شهریورماه به میزبانی دانشگاه سمنان برگزار شد، بابیان اینکه غرق شدن نخبگان در صرف مسائل علمی جامعه را دچار آسیب می‌کند، ابراز داشت: کارشناسان حوزه دامپزشکی و مجموعه پزشکی با استفاده از داروها، امکانات و دانش تخصصی برخی از امورات در حوزه سلامت دام و تغذیه کشور را دنبال می‌کنند که این امر بسیار مهم، حساس و اساسی است زیرا اگر این امور پیگیری نشود جامعه دچار آسیب خواهد شد و مردم درگذران امور نگرانی جدی خواهند داشت.

وی افزود: انتظار می‌رود نخبگان در کنار فعالیت‌های تخصصی به حوزه‌ای فراتر نیز توجه داشته باشند زیرا برای اداره یک کشور به حضور همه اساتید، نخبگان و دانشجویان نیاز داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه وجود جامعه دانشجویی باعث افزایش آگاهی در کشور شده است، ابراز داشت: اگر این افزایش آگاهی نتوانند تأثیر خود را در بخش‌های دیگر بگذارد باید قبول کنیم نتوانستیم تأثیرگذار وارد عرصه شویم و باید به حال آن چاره‌ای اندیشه کرد.

 ناجی در ادامه تصریح کرد: اتفاقات بزرگی در حال رخداد پیرامون ما است که نشان می‌دهد با توجه به رشد سریع تحقیقات علمی اما کماکان همچنان بستر برای برخی رفتارهای نامتعادل و نامبارک باز و مهیا است هرجایی که قدرت با خشونت و رفتارهای غیرعقلانی گره می‌خورد جامعه و همه افراد دنیا را گرفتار موضوعات خاص نظیر داعش می‌کند.

وی افزود: در کنار فعالیت تخصصی که دنیا نیازمند به آن است از متخصصان و پژوهشگران علمی می‌خواهیم نیم‌نگاهی تأثیرگذار به حوزه‌های پیرامون داشته باشید زیرابه شکل جدی درگیر رقابت بین حوزه‌های علمی و بین حوزه‌های دیگر به‌عنوان منشأ شکل‌گیری تفکرات جدید هستیم که زمان و مکان هم نمی‌شناسد و معتقدیم این فضا را نباید رها کرد.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان بابیان اینکه نباید اجازه دهیم اتفاقات جبران‌ناپذیر در اطراف ما رخ دهد، ابراز داشت: باید مراقب بود تا گرفتار روزمرگی به‌نحوی‌که ما را از موضوعات مهم پیرامون غافل کند، نشویم.

 ناجی اضافه کرد: اندیشه کردن در باب اتفاقات پیرامون اعم از آسیب‌های اجتماعی موضوعاتی مانند ازدواج، طلاق و اعتیاد تا دیگر موضوعات مربوط به سیاست می‌تواند در جامعه تغییرات بنیادی ایجاد کند لذا باید درباره با آن تفکر و گفتگو کرد زیرا این امر کمک می‌کند تا حضور فعالانه‌تری در توسعه آبادانی کشور داشته باشیم.
تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal